0
Search Menu

Byzylyk për meshkuj me gurë

L1,500.00

Jasper Gri – Hematite – Turquoise

Vetitë shëruese:

Jasper Gri është guri i duhur për të larguar melankolinë dhe energjinë negative. Ndihmon në qetësimin e dhimbjeve të muskujve, lufton pagjumësinë dhe dhimbjet e shpinës. Jasperi Gri të fal një ndjesi qetësie dhe paqeje duke vendosur kështu një ekuilibër ndjenjash brenda jush.

Hematiti konsiderohet si “guri i mjeshtërisë mendore”, sepse ju jep qartësi, balancë dhe qetësi. Zhduk negativitetin dhe e transformon atë në dashuri. Ndihmon në krijimin e marrëdhënieve të paqta, të dashura dhe pozitive. Përforcon kujtesën dhe evokon ndjenja të thella.

Turquoise ose ngjyra e bruzit (në shqip) është e lidhur me kuptimin e freskisë, sofistikimit, mençurisë, fatit të mirë dhe qëndrueshmërisë emocionale. Bruzi nuk do t’ju ndihmojë vetëm në largimin e mendimeve negative nga mendja, por thuhet edhe që mbështet detoksikimin e trupit.

Kategori:

Përshkrim

Jasper Gri – Hematite – Turquoise

Vetitë shëruese:

Jasper Gri është guri i duhur për të larguar melankolinë dhe energjinë negative. Ndihmon në qetësimin e dhimbjeve të muskujve, lufton pagjumësinë dhe dhimbjet e shpinës. Jasperi Gri të fal një ndjesi qetësie dhe paqeje duke vendosur kështu një ekuilibër ndjenjash brenda jush.

Hematiti konsiderohet si “guri i mjeshtërisë mendore”, sepse ju jep qartësi, balancë dhe qetësi. Zhduk negativitetin dhe e transformon atë në dashuri. Ndihmon në krijimin e marrëdhënieve të paqta, të dashura dhe pozitive. Përforcon kujtesën dhe evokon ndjenja të thella.

Turquoise ose ngjyra e bruzit (në shqip) është e lidhur me kuptimin e freskisë, sofistikimit, mençurisë, fatit të mirë dhe qëndrueshmërisë emocionale. Bruzi nuk do t’ju ndihmojë vetëm në largimin e mendimeve negative nga mendja, por thuhet edhe që mbështet detoksikimin e trupit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Byzylyk për meshkuj me gurë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *