0
Search Menu

Byzylyk i zi për meshkuj me gurë

L1,000.00

Onyx – Lava Stone – Hematite

Vetitë shëruese:

Oniksi i zi është një kristal mbrojtës i fuqishëm, që ju ndihmon të mbroni trupin dhe mendjen nga energjia negative. Ky gur mbron fushën tuaj të energjisë dhe ju qetëson frikërat, duke ju falur mbështetje gjatë periudhave me stres.

Lava na jep forcë dhe kurajë, duke na lejuar qëndrueshmëri në periudha ndryshimi. Është gur qetësues, shumë i dobishëm në uljen e zemërimit. Ngaqë ka një energji të papërpunuar, konsiderohet si gur i rilindjes dhe i largimit të varësive të panevojshme emocionale.

Hematiti konsiderohet si “guri i mjeshtërisë mendore”, sepse ju jep qartësi, balancë dhe qetësi. Zhduk negativitetin dhe e transformon atë në dashuri. Ndihmon në krijimin e marrëdhënieve të paqta, të dashura dhe pozitive. Përforcon kujtesën dhe evokon ndjenja të thella.

Kategori:

Përshkrim

Onyx – Lava Stone – Hematite

Vetitë shëruese:

Oniksi i zi është një kristal mbrojtës i fuqishëm, që ju ndihmon të mbroni trupin dhe mendjen nga energjia negative. Ky gur mbron fushën tuaj të energjisë dhe ju qetëson frikërat, duke ju falur mbështetje gjatë periudhave me stres.

Lava na jep forcë dhe kurajë, duke na lejuar qëndrueshmëri në periudha ndryshimi. Është gur qetësues, shumë i dobishëm në uljen e zemërimit. Ngaqë ka një energji të papërpunuar, konsiderohet si gur i rilindjes dhe i largimit të varësive të panevojshme emocionale.

Hematiti konsiderohet si “guri i mjeshtërisë mendore”, sepse ju jep qartësi, balancë dhe qetësi. Zhduk negativitetin dhe e transformon atë në dashuri. Ndihmon në krijimin e marrëdhënieve të paqta, të dashura dhe pozitive. Përforcon kujtesën dhe evokon ndjenja të thella.

Informacion shtesë

Ngjyra

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Byzylyk i zi për meshkuj me gurë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *